Fotoboks või fotopeegel? ...ehk mille poolest erineb fotoboks fotopeeglist?

Sooviksid enda üritusele tellida lõbusa meelelahutuse, kuid ei tea, kas rõõmustada inimesi fotoboksi või hoopis fotopeegliga? Mille poolest erineb boks peeglist? Millised on väljaprindi erinevused? Kumba siiski eelistada?

Fotoboksi ja fotopeegli suurimad erinevused on ilmselt nende välimuses. Kõik meie fotoboksid on valmistatud puidust ja avatud lahendusega, st puuduvad piirded või kardinad kuhu peab sisse pugema.

Fotopeegel aga ongi lihtsalt öeldes üks suur peegel, mis pildistab seda puudutades. Peegli taha on peidetud 40" ekraan, kus jooksevad animatsioonid ning mis kuvab tehtud fotot.

Fotoboks
Fotoboks
Ftopeegel
Fotopeegel
Pildistamine on fotoboksi ja fotopeegli puhul väga sarnane. Suurim erinevus on ekraanis, fotopeegli puutetundlik ekraaniosa on lihtsalt väga palju suurem, kui fotoboksil. Pildistamiseks tuleb aga mõlemal juhul puudutada ekraani ning mõne sekundi jooksul teeb kaamera pilti ja printer prindib pildi(d) fotopaberile.

Väljaprindid

Väike erinevus on ka väljaprintides. Fotoboksi puhul asetame 10x15 paberile üldiselt kaks horisontaalset pilti, mis on tehtud umbes vöökoha kõrguselt. Selliselt on emotsioonid paberil täielikult fookuses - peale jääb ka väikseim muie. 😊

Fotopeegli puhul asetame üldiselt 10x15 paberile ühe suurema pildi ja seda lihtsalt põhjusel - vastasel juhul jäävad inimesed paberil liialt väiksena. Pildid ise on vertikaalsed ning täispikkuses, st. pildistajad jäävad fotole kogu oma ilus - pealaest jalatallani.

Fotopeegli pildi väljaprint täispikkuses
Fotopeegli pildi väljaprint täispikkuses
Image
Fotoboksi väljaprint, 2 pilti 10x15cm fotopaberil
Image
Fotoboksi pildi väljaprint, üks pilt 10x15cm paberil

Taustad

Fotoboksidega kasutame üldjuhul ka taustasid. Taustaks saab valida meelepärase meie olemasolevatest valikutest, kasutada green-screeni või lausa lasta erikujundusega taust välja trükkida. Kui sinu pidu toimub aga mõnes toredas hoones, kus on kohapeal iseloomuga seinad (nt. telliskivi- või paekivisein), siis kaalu kindlasti ka selle kasutamist taustana. Loe ka meie blogipostitusi erinevate taustavariantide kohta – 10 fotoboksi taustaideed.

Fotopeegli puhul ei kasuta me taustasid, ehk inimeste seljatagust jääb ehtima mõni kohalik sein, peosaal või midagi muud meelepärast.

Mõlemad fotolahendused on oma otstarbelt väga sarnased. Nii fotoboks kui ka fotopeegel kasutavad sama professionaalset fotoboksi tarkvara, kvaliteetset peegelkaamerat, valgustehnikat ja ülikiiret sublimatsiooniprinterit. Mõlemal juhul on külalistel nalja nabani ning pildimasina kõrvalt leiab hulganisti põnevaid aksessuaare – vuntse, prille, huuli, kroone jne.

Kokkuvõtvalt on mõlemad lahendused kvaliteetsed ning lõbusad. Kumb paremini sobib - see sõltub puhtalt maitseeelistustest!

Pildistamiseni!